تری دی پانل

تری دی پانل

تری دی پانل Tri di panel در واقع یکی از انواع ساندویچ پانل‌ها اما با ساختاری متفاوت‌تر محسوب می‌شود. تری دی پانل‌ها همانند ساندویچ پانل‌ها از یک لایه فوم عایق به عنوان هسته مرکزی سازه که اغلب از جنس فوم پلی استایرن است، و دو لایه شبکه مش مفتولی در طرفین به جای ورق‌های فلزی تشکیل شده است و در نهایت بتن پاشی بر روی این دیوارها بدون نیاز به قالب بندی صورت می‌گیرد، که در این نوع بتن پاشی بسته به نوع شرایط از مواد افزودنی تسریع کننده و یا در شرایطی که بتن در معرض یخ زدن و آب شدن قرار داشته باشد از مواد حباب ساز استفاده می‌شود.

معمولا از تری دی پانل‌ها به عنوان دیوارهای باربر و یا غیر باربر استفاده می‌شود و عملا نقش جدا کننده فضا، ایجاد سقف و دیوار باربر برشی را بر عهده دارند.

همان طور که پیداست تری دی پانل‌های باربر از آن جایی که وزن بار بیشتری را متحمل می‌شوند از ضخامت بیشتری برخوردار بوده، و قطر مفتول در این پانل‌ها حداقل 3 میلی متر، و چگالی در حدود 15 کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد، و مفتول‌های این نوع پانل‌ها دارای مقاومت کششی 4000 کیلوگرم می‌باشد.

اما از تری دی پانل‌های غیر باربر به عنوان پارتیشن بندی داخلی و جدا کننده فضا استفاده می‌شود، قطر مفتول در این پانل‌ها حداقل 2 میلی متر و عایق با چگالی کمتر از 10 کیلوگرم می‌باشد و مقاومت کششی برای دیوارهای غیر باربر در حدود 3000 کیلوگرم می‌باشد.

نوع دیگر تری دی پانل‌ها، تری دی پانل‌های سقفی هستند که هسته این پانل‌ها بین 10 تا 15 سانتی متر و عرضی بین 8 تا 10 سانتی متر دارند و ضخامت بتن پاشیده شده بر روی پانل‌های سقفی نیز بین 5 تا 7 سانتی متر می‌باشد.

نکته حائز اهمیت در نصب این پانل‌ها این است که، یک تری دی پانل در یک گوشه از دیوار خارجی به عنوان پانل مبدا و مبنا نصب شده و به عنوان پایه و ستون دیوارهای عمود بر خود عمل می‌کند و میلگردهای اتصال نیز بین شبکه مش جوش شده و فوم عایق در ساختار تری دی پانل قرار گرفته و به شبکه مفتولی جوش می‌شود و در نهایت شبکه‌های مش تری دی پانل‌ها توسط اتصالات خرپا به یکدیگر جوش خورده و سازه‌ای مقاوم که ترکیبی از فولاد و بتن است را به وجود می‌‌آورد.

تری دی پانل

مزایا و امتیازات تری دی پانل

یکی از مزایا و قابلیت‌های تری دی پانل‌ها این است که به سادگی و به هر شکل دلخواهی قابل برش هستند که این ویژگی در قسمت‌های بازشو ساختمان مانند درب و پنجره کاربرد دارد. دیگر مزایا و ویژگی‌های تری دی پانل‌ها مشابه ساندویچ پانل‌ها می‌باشد.

تری دی پانل‌ها نیز در برابر زلزله به دلیل سبک بودن و پیوستگی سقف و دیوارها بسیار مقاوم بوده و خسارات جانی و مالی کمتری را نسبت به استفاده از مصالح ساختمانی سنتی بر جای می‌گذارد.علاوه بر این تری دی پانل‌ها به سرعت نصب و اجرا شده، قیمت بسیار مناسبی دارند، عایق حرارت و صوت نیز هستند و دارای یکپارچگی و استحکام بالایی هستند همچنین نصب تاسیسات مکانیکی و الکتریکی با این پانل‌ها بسیار راحت و سریع انجام می‌شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از جزئیات، نحوه خرید و قیمت تری دی پانل‌ها از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *